Koszty

W ramach współpracy z nami oferujemy pomoc w zakładaniu i prowadzeniu spółek z o.o.:

  • prowadzenia w całym procesie przeniesienia działalności
  • przygotowanie umowy spółki
  • przygotowywanie dokumentów wewnętrznych
  • przygotowywanie dokumentów do US, GUS, KRS
  • doradztwo w prowadzeniu spółki
  • doradztwo podatkowo-prawne
  • opiniowanie wewnętrznych aktów spółki

Przez cały czas istnienia spółki!

Cennik:

 • Pomoc przy założeniu spółki z oo. przygotowanie dokumentacji,umowy spółki, rejestracja w sądzie, US, GUS, (jednorazowo)- 1000 zł
 • Pomoc w prowadzeniu spółki z o.o. (co miesiąc)- 160 zł

 

Całkowite koszty założenia i prowadzenia spółki z o.o.:

  • rejestracja - ok. 970 złotych u notariusza oraz 140 złotych rocznie
  • koszt księgowości - od 200 złotych miesięcznie

Pozostałe koszty prowadzenia są niewielkie i nie przekraczają 100 zł miesięcznie.

Jak działamy?

 1. Zgłoś się do nas - zbadamy Twoją sytuację i doadzimy najlepsze rozwiązanie.
 2. Wybierz biuro księgowe - możesz wybrać to, z którym już współpracowałeś, zupełnie inne lub polecone przez nas - księgowość i całkowita obsługa spółki już od 200 zł dla najmniejszych firm.
 3. Załóż spółkę - to tylko jedna wizyta u notariusza i wysłanie dokumentów.
 4. Prowadź firmę jako spółka z o.o. i oszczędzaj.

Jak to zrobić? Przeczytaj artykuły na naszej stronie, napisz do nas, zadzwoń - pomożemy!

Jak nie płacić ZUS? Zadaje sobie to pytanie niejeden przedsiębiorca. Czy prowadząc spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, jej wspólnicy nie płacą składek ZUS. Dociekliwi mogą zadawać sobie pytanie: dlaczego tak jest? I skąd w ogóle o tym wiadomo?

Na polskim rynku popularnym  zjawiskiem, jest przekształcanie przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą w spółkę kapitałową. Na pierwszy rzut oka można sądzić, że tę właśnie usługę oferuje firma spółkaPRO. Tymczasem jest inaczej: proponujemy założenie nowej spółki, a nie przekształcenie. Są to dwie odrębne instytucje prawne, które różnią się w zasadniczy sposób.

Prowadzenie własnego biznesu wymaga nie tylko udanego pomysłu i skutecznej strategii, ale także zdolności przewidywania możliwych wypadków i przygotowywania się na nie. Dlatego bardzo ważną kwestią jest świadomość tego, kto i w jakim rozmiarze odpowiada za zobowiązania i długi związane z prowadzoną działalnością. Odpowiedzialność ta zależy przede wszystkim od formy prawnej prowadzenia działalności.

Często podnoszoną wadą spółki z ograniczona odpowiedzialnością jest tzw. podwójne opodatkowanie. Podatek powinna zapłacić osobno spółka i osobno wspólnicy. Jednakże, stosując odpowiednie rozwiązania można doprowadzić do sytuacji, że  18% podatku zapłaci tylko wspólnik i to raz w roku. Jak to możliwe?

Jak wiadomo, procedura rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest bardziej skomplikowana niż otworzenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Warto jednak przyjrzeć się jej bliżej, krok po kroku, bo wtedy okaże się, że jej przejście jest możliwe dla każdego przedsiębiorcy.