Opinie

Aga, 27 lat, sklep na allegro

Dzięki możliwości prowadzenia spółki zoo przestałam się martwić, czy w kolejnym miesiącu będzie mnie stać na wszelkie opłaty związane z działalnością. Po prostu prowadzę sklep, wystawiam dokumenty, które raz w miesiącu przesyłam do księgowego i to wszystko, o czym muszę pamiętać i się martwić :) 
Cała współpraca poszła bardzo sprawnie i bez żadnych problemów.

Teraz dużo łątwiej prowadzi mi się sklep. Sporo oszczędzam i stało sięto bardziej opłacalne. Prowadzenie sklepu jest teraz czystym zarobkiem - od kilku miesięcy koszty prowadzenia działalności są dużo mniejsze i wszystko, co zarobię, mogę dalej inwestować i odkładać na spełnianie marzeń.

Od pierwszego kontaktu w bardzo miły i rzeczowy sposób zostały mi bardzo jasno wytłumaczone...
Prowadziłem działalność, a koszty składek ZUS były dla mnie bardzo...
Wszystko zotało mi dokłądnie wyjaśnione i zzałożyłem spółkę, bo jest dużo taniej...
Dowiedziałem się o Bispro w internecie, zadzowniłem...
Współpracujemy już jakiś czas i jestem w pełni zadowolny...
Na początku miałem mnóstwo pytań. Na wszystkie dostałem...
Lubię takie firmy. Wszystko idzie sprawnie, jak mam jakieś...
Dzięki możliwości prowadzenia spółki zoo przestałam się...
Współraca od początku bardzo dobrze się układała. Wszystko...

Jak nie płacić ZUS? Zadaje sobie to pytanie niejeden przedsiębiorca. Czy prowadząc spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, jej wspólnicy nie płacą składek ZUS. Dociekliwi mogą zadawać sobie pytanie: dlaczego tak jest? I skąd w ogóle o tym wiadomo?

Na polskim rynku popularnym  zjawiskiem, jest przekształcanie przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą w spółkę kapitałową. Na pierwszy rzut oka można sądzić, że tę właśnie usługę oferuje firma spółkaPRO. Tymczasem jest inaczej: proponujemy założenie nowej spółki, a nie przekształcenie. Są to dwie odrębne instytucje prawne, które różnią się w zasadniczy sposób.

Prowadzenie własnego biznesu wymaga nie tylko udanego pomysłu i skutecznej strategii, ale także zdolności przewidywania możliwych wypadków i przygotowywania się na nie. Dlatego bardzo ważną kwestią jest świadomość tego, kto i w jakim rozmiarze odpowiada za zobowiązania i długi związane z prowadzoną działalnością. Odpowiedzialność ta zależy przede wszystkim od formy prawnej prowadzenia działalności.

Często podnoszoną wadą spółki z ograniczona odpowiedzialnością jest tzw. podwójne opodatkowanie. Podatek powinna zapłacić osobno spółka i osobno wspólnicy. Jednakże, stosując odpowiednie rozwiązania można doprowadzić do sytuacji, że  18% podatku zapłaci tylko wspólnik i to raz w roku. Jak to możliwe?

Jak wiadomo, procedura rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest bardziej skomplikowana niż otworzenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Warto jednak przyjrzeć się jej bliżej, krok po kroku, bo wtedy okaże się, że jej przejście jest możliwe dla każdego przedsiębiorcy.